„ZIMA KOBIETY PEJZAŻE”. Wystawa malarstwa

22 stycznia 2020

„ZIMA KOBIETY PEJZAŻE”. Wystawa malarstwa

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Bogdana Galewskiego pn. „ZIMA KOBIETY PEJZAŻE”.

Urodzony w Zduńskiej Woli artysta w ciągu ostatnich kilku lat namalował kilka cykli obrazów, które prezentowane były na wystawach: „Śladami Moneta i Van Gogha”, ONE”, „Tamte dziewczyny”, „Kobiety, konie, wilki”, „Ponad granicami”. Obrazy tworzone najczęściej w technice impresjonizmu, z akcentami realizmu, wystawiane były już w budynkach Komisji Europejskiej czy Ambasadzie Polskiej w Brukseli.

Wystawa, którą zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przedstawia dwa cykle:

– ZIMA prezentuje prace inspirowane twórczością Wojciecha Kossaka oraz Alfreda Wierusz Kowalskiego.

– KOBIETY I PEJZAŻE to zbór prac tworzonych przez Galewskiego w przeciągu ostatnich 30 lat. Prace inspirowane obrazami Vermeera, Van Gogha, Moneta oraz Sisleya.

OTWARCIE WYSTAWY: 31 stycznia 2020 godz.18.00, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola ul. Złotnickiego 7.