Wizyty studyjne w ramach V Regionalnego Forum Gospodarczego

4 września 2021

Wizyty studyjne w ramach V Regionalnego Forum Gospodarczego

Podczas wizyt studyjnych w ramach V Regionalnego Forum Gospodarczego w Powiecie Zduńskowolskim odwiedziliśmy lokalne firmy z branży rolno-spożywczej: GS Samopomoc Chłopska w Szadku, Tłocznię Soków Malbert w Szadku, piekarnię Tomasza Lipińskiego w Osinach oraz przedsiębiorstwo Wiejskie Wyroby Wędliniarskie Wojciecha Piotrowicza w Tarnówce.

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Szadku powstała w 1945 roku. Prowadzi działalność wielokierunkową, w tym produkcję wyrobów piekarniczo-cukierniczych, wędliniarskich i garmażeryjnych, opartych na tradycyjnych recepturach i metodach wytwarzania.

Tłocznia Soków Malbert w Szadku prowadzi gospodarstwo sadownicze i zajmuje się produkcją naturalnych soków.

Piekarnia Tomasza Lipińskiego w Osinach to rodzinna firma, zajmująca się produkcją wysokiej jakości pieczywa na zakwasie. W ofercie posiada chleb razowy, żytni, żytni jasny z ziarnami dyni oraz barszcz na razowej mące żytniej.

Wiejskie Wyroby Wędliniarskie Wojciecha Piotrowicza w Tarnówce jest rodzinną firmą, która prowadzi produkcję wędlin z wieprzowiny. Stawia na jakość bez żadnych ulepszaczy.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.163107402624564&type=3