Sztuka bizantyjska na obrazach w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

11 marca 2022

Sztuka bizantyjska na obrazach w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Do 8 kwietnia 2022 r. trwa wystawa prac Angeliki Brzostowskiej-Pociechy, nauczycielki rysunku i malarstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.

– Wystawa jest eksponowana w dwóch łączących się salach. Motywem przewodnim jest psalm 43. W jednej z sal muzeum umieszczono malarskie opracowanie psalmu w łacińskiej wersji językowej, jako cykl, wraz z łacińskimi napisami wplecionymi graficznie w niektóre obrazy. W drugiej sali jest ten sam psalm opracowany w cerkiewnej wersji językowej, a dokładniej, redakcja z bułgarskiego zabytku piśmiennictwa, Psałterza Bolońskiego. To pięć obrazów z wkomponowanym tekstem. Uzupełnia je kilka prac już bez tekstu – opisuje Zduńska Wola NaszeMiasto.pl.

Więcej o wystawie i autorce w artykule MHMZW oraz w artykule Zduńska Wola NaszeMiasto.pl

Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola i obejrzenia ekspozycji.

Fot. Zduńska Wola NaszeMiasto.pl