Symbolicznie uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim

30 lipca 2020

Symbolicznie uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim

W najbliższą sobotę 1 sierpnia symbolicznie uczcimy pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. Kwiaty przy tablicy upamiętniającej udział zduńskowolan w zrywie sierpniowym złożą przedstawiciele Powiatu Zduńskowolskiego, Miasta Zduńska Wola, kombatantów, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry 1”.

Spotkanie ustalono na godz. 16.55 przy tablicy pamiątkowej – ul. Dąbrowskiego 7.

Tego samego dnia  o 18.00  w zduńskowolskim muzeum odbędzie się spotkanie z cyklu „PODWIECZORKI Z HISTORIĄ”, pod tytułem „Powstaniec Warszawski – czy zawsze w „panterce” i ze STEN-em?”

Wykład zostanie wzbogacony zdjęciami Powstańców z naszego miasta oraz prezentacją mundurów i replik uzbrojenia ze zbiorów członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Chrobry I”.

Wstęp bezpłatny.