Rodzinne Historie. Rozmowa łączy pokolenia

18 stycznia 2022

Rodzinne Historie. Rozmowa łączy pokolenia

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola proponuje udział w konkursie „Rodzinne Historie. Rozmowa łączy pokolenia”. Zaprasza więc dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat do podjęcia pewnej inicjatywy.

– Poproście babcię lub dziadka o to, aby pokazali fotografię, którą wykonano, gdy byli mniej więcej w tym samym wieku, w którym jesteście Wy i przeprowadźcie z nimi rozmowę w formie wywiadu. Zamiast fotografii może być to inna pamiątka z tych czasów, np. zabawka, książka. Przede wszystkim zapytajcie o rok otrzymania pamiątki (fotografii lub innej rzeczy), o to, z jakiej okazji została wykonana bądź otrzymana, jak wtedy im się żyło: w co się ubierali, w co się bawili, jakich piosenek słuchali – mówią organizatorzy konkursu. – Nagrodzimy wszystkich, którzy przyłączą się do wspólnej zabawy. Pamiętajcie, liczy się rozmowa i wspólne spędzenie czasu – dodają.

Konkurs polega na wspólnej rozmowie wnuczków z babcią i/lub dziadkiem. Schemat wywiadu oraz regulamin podany jest na stronie Muzeum tutaj.

Praca konkursowa może być przygotowana w formie pisemnej opowieści historycznej, wywiadu lub reportażu fotograficznego bądź filmowego albo nagrania audio. Do każdej pracy należy dołączyć fotografię lub rysunek przedmiotu, o którym mowa oraz co najważniejsze – wypełnić zgłoszenie udziału w konkursie.

Termin nadsyłania prac: 02.02.2022 r. na adres: projekty@muzeumzdunskawola.pl