Przed nami Dni Powiatu Zduńskowolskiego!

13 sierpnia 2022

Przed nami Dni Powiatu Zduńskowolskiego!

14 i 15 sierpnia zapraszamy na Dni Powiatu Zduńskowolskiego – Powiatowe Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym czasie odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne oraz wydarzenia kulturalne.

14 sierpnia (niedziela) o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli przy ul. Staffa 5 odprawiona zostanie Uroczysta Msza Święta i będzie miał miejsce odpust parafialny.

15 sierpnia (poniedziałek), z okazji 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej i przypadającego w tym dniu Święta Wojska Polskiego, o godzinie 11:30 na pl. Wolności w Zduńskiej Woli, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk wygłosi okolicznościowe przemówienie, a delegacje organizacji kombatanckich, władz samorządowych, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych powiatu i miasta, spółek miejskich i szkół złożą wiązanki kwiatów. Następnie przejdziemy do Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli, gdzie zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustu parafialnego ku czci Wniebowziętej Bogarodzicy.

Po południu tego dnia zapraszamy na Piknik Powiatowy. Miejscem imprezy będzie Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zduńskiej Woli przy ulicy Dolnej 41. Zaczynamy o godzinie 14:00. Oficjalnego otwarcia dokonają Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk i Wicestarosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik. Część artystyczną rozpoczną występy dzieci ze Studia Tańca ARABESQUE oraz spektakl „Pszczółka Maja i Filip” dla najmłodszych uczestników wydarzenia z pokazem mega baniek mydlanych. Będzie również możliwość wykonania zdjęć z postaciami. O godzinie 16:00 będziemy uczestniczyć w przeglądzie zduńskowolskich talentów „Młodzi i zdolni”. Zobaczymy występy taneczne młodzieży ze Studia Tańca ARABESQUE i wysłuchamy koncertu Kacpra Andrzejewskiego. Na godzinę 17:15 zaplanowaliśmy rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. „Szlakami Powiatu Zduńskowolskiego edycja 2022”. Zaprosimy także na pokazy taneczne i naukę tańca ze Studiem ARABESQUE. O godzinie 18:00 wyłonimy zwycięzców konkursu wystawienniczego pn. „Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich”. Do udziału w nim zgłosiło się 17 kół z terenu Powiatu Zduńskowolskiego: z Izabelowa, ze Strońska, z Annopola Nowego, z Woźnik, z Holendrów, z Kromolina Starego, z Paprotni, z Branicy i Rembieszowa, z Pratkowa, z Ptaszkowic, z Sikucina, ze Zborowskich, z Kładów-Dionizowa, z Michałowa, z Opiesina, z Korczewa, z Wólki Wojsławskiej. Od godziny 18:30 będziemy podziwiać pokaz mody sukien ślubnych przygotowany przez Galerię Mody Ślubnej LA PERLE, a „pierwszego tańca” nauczymy się ze Studiem Tańca ARABESQUE. Całość zakończymy koncertami Gwiazd Wieczoru: o 19:30 – CLÖDIE, a o 21:00 – AGNIESZKA CHYLIŃSKA. W trakcie całego wydarzenia weźmiemy udział w przeglądzie kół gospodyń wiejskich i będziemy degustować regionalnych potraw. Dzieci skorzystają z animacji i zabaw. Zaprezentują się również jednostki powiatowe: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Dąbrowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przatówku, Dom Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach, Dom Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli, Dom Pomocy Społecznej w Przatówku, Zduńskowolski Szpital Powiatowy sp. z o.o., Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zduńskiej Woli, Szkoła Policealna nr 5 w Zduńskiej Woli, Warsztaty Terapii Zajęciowej – Stowarzyszenie Tkalnia. Zaprosimy też do odwiedzenia stoisk naszych sponsorów.

Organizatorem Dni Powiatu Zduńskowolskiego – Powiatowych Dni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego jest Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli.

Do zobaczenia!