Powiatowy Jarmark Wielkanocny – Festiwal Kolorów, Smaków i Zapachów oraz Zduńskowolski Festiwal Biegowy: relacja

25 marca 2024

Powiatowy Jarmark Wielkanocny – Festiwal Kolorów, Smaków i Zapachów był niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem, które z pewnością dostarczyło mnóstwo radości i wiosennego nastroju wszystkim jego uczestnikom.

W programie Festiwalu znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in.: bajkowy koncert Magdy Wasylik, koncerty zespołów Urwani z Wesela oraz Żywioły, konkurs dla całej rodziny na poszukiwanie jajek, czy też festiwalowy wystrzał proszków holi. Gwiazdą imprezy był Marcin Daniec.

Na przybyłych czekały zabawy z animatorami, konkursy, smakołyki, fotobudka 360o, kącik plastyczny, zdobienie jajka XXL, ciekawe stoiska handlowo-rękodzielnicze, kiermasz doskonałych produktów Gatta, stoiska związane z Powiatem Zduńskowolskim, stoisko wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Czartkach z możliwością adopcji piesków, stoisko Fundacji DKMS, by podzielić się dobrem i móc zostać potencjalnym dawcą szpiku, mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

W trakcie Powiatowego Jarmarku Wielkanocnego – Festiwalu Kolorów, Smaków i Zapachów miał miejsce Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Zduńskowolskiego. Tym razem jego motywem przewodnim była oczywiście Wielkanoc – tradycje, zwyczaje, potrawy. Swoje stoiska prezentowały: KGW Społeczność Holendry, KGW w Czechach, KGW w Izabelowie, KGW Rębieskie, KGW w Wólce Wojsławskiej, KGW w Sikucinie, KGW „Ptaszkowiczanki”, KGW „Marcelowianie”, KGW w Branicy, KGW „Kalinowianki”.  Decyzją komisji konkursowej zwyciężyło KGW Branica. Drugie miejsce przypadło KGW Czechy, trzecie zaś trafiło do KGW Rębieskie. Pozostałe siedem kół otrzymało wyróżnienia. Gratulujemy jeszcze raz!

Imprezą towarzyszącą w tym dniu był Zduńskowolski Festiwal Biegowy, a na nim: bieg rodzinny, sztafeta firmowa, bieg na 5 km, bieg na 10 km, półmaraton i laser run. Festiwal zgromadził na starcie ponad 500 osób, w tym około 400 dorosłych pasjonatów biegania z terenu niemal całego województwa łódzkiego.

Półmaraton wygrał Przemysław Majda z klubu Baszta Wyszyna (1:22:10). Kolejni byli: Sebastian Koniarski z Radomska (1:24:09) i Maciej Ruta z Łodzi (1:24:35). Wśród kobiet zwyciężyła sieradzanka Katarzyna Radzicka (1:34:16). Druga była Anna Zalewska z BBL Zduńska Wola (1:37:50), a trzecia Paulina Karwasz z KS Sieradz Biega (1:43:22).

W biegu na 10 km zwyciężył Kamil Ogłoza z Sulejowa (35:21). Za nim był Adam Łukasiewicz z BBL Zduńska Wola (38:50) i Janusz Pietrasiak z Łodzi (39:12). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Monika Drążek z klubu Rajsport Active (41:54). Zawodniczka z Zelowa Magdalena Bolonek zajęła drugie miejsce (43:40), a podium uzupełniła Ewa Hajzer z Łodzi (44:10).

Kordian Skibiński z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia wygrał w biegu na 5 km (17:31). Drugi był Kamil Goździk z Sędziejowic (17:35), a trzeci łodzianin Konrad Grzyb (18:11). Na tym dystansie wśród kobiet zwyciężyła Arleta Matysiak z Sędziejowic (19:14) przed Klaudią Ziętalą z Sieradza (21:44) i Pauliną Olejniczak z Łodzi (23:58).

Wszystkie biegi wystartowały sprzed zduńskowolskiego PMOS-u. Niezależnie od dystansu zawodnicy kierowali się w tym samym kierunku, z tą różnicą, że biegacze startujący na 5 i 10 kilometrów mieli wcześniejszą nawrotkę. Ci, którzy biegali w półmaratonie zawracali dopiero w Strońsku.

Dodatkowo odbyły się biegi dla dzieci oraz sztafeta firmowa. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rajsport Active przy współpracy z Powiatem Zduńskowolskim i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Wszystkie wyniki znajdują się TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezach! GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA JEST TUTAJ.