Orszak Trzech Króli już wkrótce!

28 grudnia 2021

Orszak Trzech Króli już wkrótce!

Zduńskowolski Orszak Trzech Króli odbędzie się 6 stycznia 2022 roku. Poprzedni miał miejsce w roku 2020. Orszak Trzech Króli organizowany jest przez zduńskowolskie parafie rzymskokatolickie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, a nad całością czuwa ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli.

Z parafii św. Antoniego wyjdzie czerwony orszak króla Kacpra. Dołączą do niego wierni z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu Karsznice. Z kościoła św. Pawła pomaszeruje niebieski orszak króla Baltazara. Parafia św. Maksymiliana to orszak zielony króla Melchiora, a wierni z bazyliki pójdą w białym orszaku Gwiazdy Betlejemskiej. Wszystkie połączą się przy ul. Piwnej, by razem wejść na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41. Tam rozpocznie się wspólne kolędowanie z zespołem „Pierwszy Dzień Tygodnia”.

Organizatorzy proszą o przygotowanie strojów w kolorze danego orszaku. Podczas wydarzenia będzie przeprowadzana zbiórka ofiar dla Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku.

Serdecznie zapraszamy do udziału!