Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja – zapowiedź uroczystości

26 kwietnia 2024

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja – zapowiedź uroczystości

Wspólnie uczcijmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja!

Obchody uroczystości majowych rozpoczniemy 2 maja. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zapraszamy Mieszkańców przed Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli przy ul. Złotnickiego 25, gdzie o godzinie 12:00 nastąpi podniesienie Flagi i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Będzie to również okazja do otrzymania biało-czerwonych flag oraz chorągiewek.

Dzień później upamiętnimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po raz drugi przed powstałym w 2023 roku, z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotycznego w Zduńskiej Woli, dzięki wsparciu samorządów powiatu zduńskowolskiego i miasta Zduńska Wola oraz lokalnych przedsiębiorców pomnikiem Konstytucji 3 Maja przy ul. Łaskiej 46a.

Nim to jednak nastąpi, weźmiemy udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej o godzinie 10:30 w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej 20. Po mszy, w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej w Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych, przejdziemy ulicami Kościelną i Łaską pod pomnik Konstytucji 3 Maja. Tam, o godzinie 12:00, będą mieć miejsce oficjalne uroczystości. Wysłuchamy okolicznościowych przemówień oraz złożymy wiązanki kwiatów.