Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja – zapowiedź uroczystości i wydarzeń

20 kwietnia 2023

Wspólnie uczcijmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja!

Obchody uroczystości majowych rozpoczniemy 2 maja. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zapraszamy Mieszkańców przed Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli przy ul. Złotnickiego 25, gdzie o godzinie 12:00 nastąpi podniesienie Flagi i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Będzie to również okazja do otrzymania biało-czerwonych flag oraz chorągiewek.

Dzień później upamiętnimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku – po raz pierwszy – i od tej pory na stałe – w nowej lokalizacji, przed nowo powstałym, z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotycznego w Zduńskiej Woli, dzięki wsparciu samorządów Powiatu Zduńskowolskiego i Miasta Zduńska Wola oraz lokalnych przedsiębiorców, pomnikiem Konstytucji 3 Maja przy ul. Łaskiej 46a.

Nim to jednak nastąpi, weźmiemy udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej o godzinie 10:30 w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej 20. Po mszy, w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej w Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych, przejdziemy ulicami Kościelną i Łaską pod pomnik Konstytucji 3 Maja. Tam, o godzinie 12:00, będą mieć miejsce oficjalne uroczystości, podczas których zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik, wysłuchamy okolicznościowych przemówień Starosty Zduńskowolskiego, Prezydenta Miasta Zduńska Wola i Prezesa Stowarzyszenia Patriotycznego oraz złożymy wiązanki kwiatów. W oficjalnych uroczystościach uczestniczyć będą żołnierze z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Tego dnia o godzinie 15:00, na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41, spotkamy się na Majówce z Powiatem. Organizatorzy wydarzenia – zduńskowolskie Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zaplanowali sporo atrakcji dla wszystkich mieszkańców i gości Powiatu Zduńskowolskiego. W programie m.in. występy dzieci i młodzieży z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pięterku”, potańcówka z Zespołem ALLEGRO, stoiska kół gospodyń wiejskich, dmuchańce, kucyki i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach 2 i 3 maja 2023 roku oraz Majówce z Powiatem. Do zobaczenia!