Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

3 listopada 2023

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk i Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości Powiatu Zduńskowolskiego do udziału w obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada rozpocznie się o godzinie 9.50 od symbolicznego zapalenia zniczy przed tablicą Ignacego Boernera, znajdującej się na budynku Poczty Polskiej w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego 7/11.

O godzinie 10.30 w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy przejdą na pl. Wolności.

Przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, w trakcie podnoszenia flagi, odśpiewamy hymn państwowy, następnie wysłuchamy przemówień okolicznościowych oraz roty ślubowania uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli. Po uroczystości zaprosimy na świętomarciński poczęstunek.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu świętu 11 listopada jest IX Powiatowy Bieg Niepodległości. Zawodnicy wystartują z pl. Wolności w Zduńskiej Woli. Przebiegną dziesięciokilometrową trasę, która prowadzić będzie przez ulice Kościelną, Dolną, Paprocką, Zduńską, Widawską, drogę do Zapolic, skąd z ul. Głównej skręcą do Strońska. Metę zaplanowano przy pomniku upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Bieg Dorosłych poprzedzi o godzinie 13.00 Bieg Dzieci na dystansie około 400 metrów. Będzie to jedno okrążenie pl. Wolności. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.