Kobiety Kobietom, czyli Dzień Kobiet w Zduńskiej Woli

6 marca 2023

Kobiety Kobietom, czyli Dzień Kobiet w Zduńskiej Woli

Będą porady, konsultacje, rozmowy, konkursy, punkty sprzedażowe, pierwsze urodziny i koncert. Zapraszamy nie tylko kobiety do wspólnego świętowania.

8 marca od godz. 17:30 w Miejskim Domu Kultury „Ratusz” dziać się będzie bardzo wiele. Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Teraz Ja” przygotowano wieczór z okazji Dnia Kobiet.

– Pragniemy, aby wszystkie panie poczuły się zaopiekowane, mogły ze sobą pobyć, porozmawiać, zapomnieć o troskach oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o zdrowie i o urodę. Nie zabraknie również chwili relaksu i odprężenia oraz słodkiego poczęstunku. Gościem specjalnym Dnia Kobiet będzie Joanna Górska – dziennikarka, trener medialny, konferansjer. Uczcimy także rok istnienia Stowarzyszenia „Teraz Ja” – mówi Wioletta Jagiełło z MDK „Ratusz”.

Joanna Górska do 2021 roku była dziennikarką i prezenterką Polsatu. W 2017 roku zachorowała na nowotwór piersi. Na swoim instagramowym profilu relacjonowała przebieg choroby i to, jak zmieniało się jej ciało. Po wygraniu walki z nowotworem, pod koniec 2021 roku, skupiła się na prowadzeniu własnej Fundacji „Silni Sobą”, która ma za zadanie pomaganie parom w powrocie do normalności po raku i podczas zmagania się z chorobami przewlekłymi. Jest współautorką książki (z Robertem Szulcem) pt. „Dziad On silny, my silniejsi”

Program wieczoru (sala konferencyjna, I piętro):

  • „On silny, ja silniejsza!” – spotkanie z dziennikarką Joanną Górską
  • „Porozmawiajmy o profilaktyce” – chirurg onkolog dr n. med. Piotr Pluta
  • Pierwsze urodziny Stowarzyszenia „Teraz Ja”
  • „Zioła dla kobiet dla zdrowia i urody” – „Pani od ziół” Monika Woźniak
  • „Jaką masz miseczkę? Dobór stanika w kilku prostych krokach” – Paulina Witczak
  • „Wędrówka do samej siebie, czyli co warto wiedzieć i robić, aby być blisko najważniejszej osoby na świecie – samej Siebie” – opowiada Joanna Florczak

Po spotkaniu odbędzie się koncert mis tybetańskich „Dźwięki ciszy” – Renata Chronowska „Karma na Wsi” Gospodarstwo Reni i Marka (sala baletowa, I piętro). Jeśli chcecie wziąć udział w koncercie, zabierzcie swoje koce lub karimaty.

Spotkaniu towarzyszyć będzie fragment wystawy fotograficznej pt. „Stylizacja, make-up, fotografia” (projekt Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli).

Ponadto podczas spotkania będzie można odwiedzić stoiska z olejkami eterycznymi, kosmetykami, herbatkami ziołowymi, bielizną i odzieżą lokalnych twórców oraz skorzystać z konsultacji makijażystek, a także porozmawiać z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli na temat pomocy, którą można uzyskać w tej placówce. Będą konkursy z nagrodami od Delia Cosmetics. Do wygrania będą również vouchery na badania.

Będzie można też nabyć książkę Joanny Górskiej i Roberta Szulca pt. „Dziad On silny, my silniejsi”.

Kino „Ratusz” zaprasza na seans dla kobiet, film pt. ,,Bezmiar” (godz. 20:00, bilet: 19 zł).

Patronat medialny: Rozgłośnia Regionalna Nasze Radio 104,7 fm oraz Rozgłośnia Nasze Radio 92,1 FM… nostalgicznie, Telewizja Kablowa ZW MEDIA, TVP 3 Łódź, Radio Łódź.

Patronat honorowy: Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk, Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora.

Sponsorzy i partnerzy: Sp Medical, Borg Automotive, Firma Gajewczyk, sala bankietowa „Kolejowa”, sala bankietowa La Strada, Dolce Vita, Delia Cosmetics, Norautron, Laboratorium badaj.to, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

Na wydarzenie wstęp wolny. Zapraszamy!