IX Zduńskowolski Orszak Trzech Króli już wkrótce!

27 grudnia 2023

IX Zduńskowolski Orszak Trzech Króli już wkrótce!

Trwają przygotowania do IX Zduńskowolskiego Orszaku Trzech Króli, jaki przejdzie ulicami Zduńskiej Woli 6 stycznia 2024 roku. Zduńskowolskie parafie i kościół w Janiszewicach oraz Korczewie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.

Przed wymarszem wierni spotkają się na mszach w kościołach o godzinie 12:30. Z każdej parafii wyruszy orszak w innym kolorze:

• parafia św. Antoniego w Zduńskiej Woli – czerwony orszak króla Kacpra (do tego orszaku dołącza parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli Karsznicach);
  • parafia św. Pawła w Zduńskiej Woli – niebieski orszak króla Baltazara (w tym orszaku bierze udział parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Janiszewicach);
  • parafia św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli – orszak zielony króla Melchiora (w ten orszak włącza się parafia św. Katarzyny w Korczewie);
  • parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli – biały orszak Gwiazdy Betlejemskiej.

Wszystkie orszaki połączą się u zbiegu ulic Łaskiej i Piwnej, by pójść na teren Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Dolnej. Tam zaplanowano jasełka i wspólne kolędowanie.

Organizatorzy proszą mieszkańców, którzy chcą uczestniczyć w uroczystości o przygotowanie strojów w kolorze danego orszaku.

Patronat nad IX Zduńskowolskim Orszakiem Trzech Króli objęli Ordynariusz Diecezji Włocławskiej JE Krzysztof Wętkowski, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk, Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora, Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha.