Dzień Dziecka 2022

31 maja 2022

Dzień Dziecka 2022

 

 

 

 

 

Wydarzenia, które zaplanowano na Dzień Dziecka 2022 w Powiecie Zduńskowolskim:

1 czerwca (środa)

ZDUŃSKA WOLA (od 15:00 do 19:00, pl. Wolności 26)

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli przygotował dla dzieci dużo niespodzianek! Wśród nich znajdą się m.in. dmuchańce, fotobudka, tańce animacyjne, gry i zabawy zręcznościowe, maskotka XXL Psi Patrol, warsztaty z biżuterii i przypinek, wielkie bańki mydlane, występy wokalistów, Holi Święto Kolorów, zabawy z piniatą.

SZADEK (od 10:00 do 17:00, Amfiteatr)

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku zaprasza dzieci do Miejskiego Amfiteatru na godzinę 10:00. W programie m.in. pokaz ratownictwa przygotowany przez OSP Szadek, położenie piany przez strażaków ze zduńskowolskiej KP PSP, turnieje sprawnościowe z Klubem Sportowym „Victoria” Szadek, warsztaty taneczne, dmuchańce, puszczanie dużych baniek mydlanych, gry i zabawy integracyjne z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Szadku.

ZAPOLICE (od 15:00 do 19:00, Pałac w Pstrokoniach)

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach zaprasza dzieci do Pałacu w Pstrokoniach na wspólne świętowanie od godziny 15:00. W programie: pływanie kajakami po stawie, zawody sportowe, pokaz ratownictwa wodnego, dmuchana zjeżdżalnia, kolorowe tatuaże, balonowe rewolucje, wielkie bańki mydlane, popcorn i kolorowa wata cukrowa.

 

ZDUŃSKA WOLA (od 11:30, Rondo Miłości w Lesie Paprockim)

Nadleśnictwo Kolumna zaprasza na wspólne posadzenie dębu dla przyszłych pokoleń, inauguracyjne przejście ścieżką przyrodniczo-leśną, gry i zabawy edukacyjne oraz spotkanie z leśnikami, którzy chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania.

4 czerwca (sobota)

ZDUŃSKA WOLA (od 10:00 do 13:00, PMOS, ul. Dolna 41)

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na Piknik Rodzinny, podczas którego wysłuchamy koncertu wychowanków PCKSR-PMDK „Na pięterku” oraz zaproszonych gości z Centrum Tańca i Rozwoju Dziecka „Rytm” A. Grzegorzewskiej. Przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. rodzinne zabawy sportowe, zamek dmuchany, balony z helem, pamiątkowe zdjęcia, malowanie twarzy, stoiska z rękodziełem: biżuteria, łapacze snów, drewniane zabawki edukacyjne, kosmetyki, ceramika, aniołki, lalki, kartki. Będzie też grill, kawiarenka Rady Rodziców PCKSR, pączki, lody, wata cukrowa.

ZDUŃSKA WOLA KARSZNICE (od 14:30, Filia MDK, ul. 1 Maja 5-7)

Karsznicka Filia Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli i Zarząd Wspólnoty Lokalnej Osiedla Karsznice zapraszają na koncert solistów z Filii MDK, konkursy z nagrodami, pokazy policji i straży pożarnej, malowanie buziek, grilla. Wśród atrakcji również: wesołe miasteczko, lody, wata cukrowa. W godzinach 14:00-18:00 będzie można zwiedzać Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych (ul. Kolejowa 6).

HOLENDRY (od 16:00, boisko)

KGW „Społeczność Holendry”, Sołtys i Rada Sołecka zapraszają na Dzień Sąsiada czyli Festyn Rodzinny. W programie m.in. wiele atrakcji i pokazów, konkursy z nagrodami dla wszystkich, grill, grochówka i potańcówka.

 

Życzymy wspaniałej zabawy!

fot. mat. organizatorów