Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Zapolicach 2022 [fotorelacja]

13 września 2022

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Zapolicach 2022 [fotorelacja]

GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Powiat Zduńskowolski był w tym roku współgospodarzem Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych, które miały miejsce 11 września w Zapolicach. Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne to święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Mocno osadziło się w polskiej tradycji jako forma wyrażania wdzięczności Bogu i ludziom oraz radosne zwieńczenie całorocznego wysiłku.

Dożynki rozpoczęliśmy Uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele Parafialnym pw. św. Urszuli w Strońsku, po której nastąpił przemarsz Korowodu Dożynkowego na teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach. W programie części obrzędowej i biesiadnej znalazły się m.in. prezentacje wieńców, degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, występy artystyczne dzieci i młodzieży, Zespołu Pieśni i Tańca „Zduńskowolanie”, zespołu ludowego „Strońska Czar”, kapeli podwórkowej „Sędziej”, a także zabawa taneczna oraz atrakcje dla dzieci.

Zdj. GOKiS Zapolice