Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne

21 sierpnia 2023

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne

Powiat Zduńskowolski jest w tym roku współgospodarzem Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych, które będą mieć miejsce 27 sierpnia w Wojsławicach. Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne to święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Mocno osadziło się w polskiej tradycji jako forma wyrażania wdzięczności Bogu i ludziom oraz radosne zwieńczenie całorocznego wysiłku.

Dożynki rozpoczniemy o godzinie 14:00 uroczystą polową mszą świętą dziękczynną przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Po niej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego, prezentacja wieńców i obrzęd dzielenia chlebem dożynkowym. Podczas uroczystości wręczymy odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”. W części biesiadnej wystąpią Miejska Orkiestra Dęta w Zduńskiej Woli o Tradyciach Kolejowych, Zespół Pieśni i Tańca „Zduńskowolanie” oraz zespół Omen-Band. Gwiazdą wieczoru będzie D-Bomb.

Zapraszamy!