Biblioteka zaprasza na kurs

13 listopada 2020

Biblioteka zaprasza na kurs

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli dołączyła do projektu Koduj_Pro , prowadzonego przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 https://lnu.org.pl

W ramach projektu użytkownicy biblioteki mogą bezpłatnie skorzystać z profesjonalnych kursów programowania i obsługi baz danych dostępnych na platformie LNU: Python i SQL na poziomie podstawowym.

Zakres tematyczny kursów

Python – poziom 1:

  • Rozdziałów: 7
  • Lekcji: 169
  • Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

SQL – poziom 1:

  •  Rozdziałów: 5
  • Lekcji: 116
  • Zakres zagadnień: wprowadzanie do baz danych, pobieranie danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Dostęp do kursów on-line użytkownik otrzymuje na 21 dni, po wcześniejszym zarejestrowaniu

Indywidualnego konta na platformie LNU:

https://edukacja.lnu.org.pl

 

Aby zostać uczestnikiem kursów należy uzyskać w bibliotece kod aktywacyjny, który po zalogowaniu się na swoje konto na LNU w zakładce „Moje konto”, trzeba wpisać w odpowiednie pole. Po wysłaniu poprawnego kodu, czytelnik zobaczy komunikat o dołączeniu do grupy oraz ikonkę z nazwą grupy MBP Zduńska Wola.

w naszej bibliotece nauczysz się programować
źródło: https://bibliotekazdwola.pl/koduj_pro/