Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

6 lutego 2023

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Za nami wydarzenie, które nie tylko połączyło siły miasta i powiatu, ale także różnych środowisk działających na naszym terenie. Ludzie biznesu, kultury, społecznicy oraz tegoroczny ambasador Zduńskiej Woli odebrali od Starosty Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk i Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokory „Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023”.

„Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023” jest naszym podziękowaniem za kolejny rok wspólnej pracy. Doceniamy rolę firm z terenu Powiatu Zduńskowolskiego, jak również osób pracujących społecznie na rzecz różnych grup mieszkańców miasta i powiatu. Podejmowanie przez Państwa rozmaitych inicjatyw i działań gospodarczo-społecznych ma ogromny wpływ na nasze otoczenie – najbliższe sąsiedztwo i lokalne społeczności oraz niewątpliwie stanowi markę Powiatu Zduńskowolskiego, za co pięknie dziękujemy. Życzymy pozytywnych zmian, nowych szans i ciągłego rozwoju. Niech praca będzie Państwa pasją i daje nieustającą energię do działania. Proszę przyjąć słowa uznania za działania na rzecz rozwoju naszego miasta i powiatu. Dziękujemy za podejmowanie wyzwań oraz umiejętne radzenie sobie z trudnościami w dzisiejszych, niespokojnych czasach.

[z przemówienia Starosty Zduńskowolskiego Hanny Iwaniuk, Zduńska Wola, 3 lutego 2023 roku]

Podczas uroczystej gali, zorganizowanej w zduńskowolskim „Ratuszu”, „Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023” wręczono:

– w kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO –

Firma Spółdzielnia Bonex powstała w 1957 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji tworzyw termoutwardzalnych i termoplastycznych dla branży elektrotechnicznej. Wyprodukowane wyroby posiadają szerokie zastosowanie w przemyśle. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników oraz szerokiej wiedzy nabytej przez wieloletnie doświadczenie w branży, cieszą się wysokim pozycjonowaniem wśród innych firm. Zakład produkcyjny mieści się w zabytkowej Tkalni rodziny Herszbergów przy dawnej ulicy Przemysłowej 9.

Kultowy Browar Staropolski jest browarem z ponad 130-letnią tradycją. Produkuje piwa na bazie staropolskich receptur. Jego wyjątkowy i bogaty smak doceniają piwosze w Polsce i za granicą. Piwa produkowane w zabytkowym browarze zdobywają szereg nagród podczas rozmaitych konkursów. Właściciele są dumni z tradycji i konsekwentnie patrzą w przyszłość. Zautomatyzowana linia rozlewnicza potrafi wyprodukować 12 tys. sztuk piw na godzinę. 

Karton Polska produkuje opakowania z tektury od ponad 20 lat. Dostarcza najwyższej jakości opakowania dla polskich czołowych firm i zagranicznych producentów. Dysponuje dobrze wyposażonym parkiem maszynowym i nowoczesną linią produkcyjną. Pozwala to produkować szybko i z wysoką jakością tektury czy opakowania.  

  • firmie Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola [zobacz film]

Historia firmy sięga połowy lat dziewięćdziesiątych, dwudziestego wieku. To rodzinna firma, która od dwudziestu ośmiu lat dba o czystość naszych ulic, pielęgnację skwerów czy zieleńców. Jedni z nielicznych w Polsce posiadają tomograf akustyczny, który służy do diagnozowania kondycji drzew. Aktywnie brali udział w budowie popularnego zielonego łącznika do ulicy Ogrodowej czy budowie skweru im. Pawła Królikowskiego.

– w kategorii SPOŁECZNIK  –

Maria Donat jest przewodniczącą Zduńskowolskiej Rady Seniorów oraz prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży. Była niezapomnianym dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury „Na Pięterku” i Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią międzynarodowego festiwalu „Folklor Świata”. Przez wiele lat pracowała jako Komendantka Hufca ZHP w Zduńskiej Woli. Swój wolny czas poświęca na działalność społeczną. Zduńskowolska młodzież niezmiennie kojarzy ją z Nieobozową Akcją Letnią i Wędrującym Artystycznym Latem. 

– w kategorii KULTURA  –

Klub Literacki „Topola” powstał przy Miejskim Domu Kultury w 1987 roku. Pomysłodawczynią klubu była Walentyna Anna Kubik. Pomysłem oraz obowiązkami organizacyjnymi podzieliła się z Anną Andrych i Tadeuszem Zawadowskim. Do klubu dołączył także Feliks Rajczak – znaczący poeta i animator życia kulturalnego w Zduńskiej Woli, do dzisiaj organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Literacki jego imienia. W 2022 r. odbyła się 30. edycja Konkursu poetyckiego dla młodzieży „O Laur TOPOLI”. Nie sposób wymienić, ile nagród zdobyli „Topolanie” w konkursach. W latach 90. nazywani byli „desantem poetyckim”. Dzisiaj, rozrzuceni po kraju, zasiadają po drugiej stronie, jako jurorzy oceniają adeptów pióra i uczą sztuki pisania.

– w kategorii AMBASADOR ZDUŃSKIEJ WOLI  –

Antoni Krajewski swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Studio Rytm oraz zespole ludowym Zduńskowolanie.  Pierwsze kroki tańca towarzyskiego stawiał w Studio Tańca Arabesque. Od 2017 roku trenuje taniec towarzyski w Łódzkim Uczniowskim Klubie Sportowym Tiger Team – Studio Tańca Krzysztof Cisek.  W 2020 roku wraz ze swoją partnerką Zofią Załęcką zdobył Wicemistrzostwo Polski najwyższej klasy krajowej w tańcach latynoamerykańskich oraz 16. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata w niemieckim Stuttgarcie. 

Ponadto, w czasie uroczystości, nagrodę Specjalną Dyrektora ‘Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny’ otrzymała firma Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. za innowacyjne i ekologiczne rozwiązania.

Galę artystycznie uświetnił duet Justyna Majkowska i Piotr Cajdler.

Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się w galerii zdjęć tutaj.