Dzień Osób z Niepełnosprawnością – zaproszenie

23 września 2022

Dzień Osób z Niepełnosprawnością – zaproszenie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów oraz bliskich na Dzień Osób z Niepełnosprawnością, którego tegoroczne hasło brzmi „Praca i pasja!”. Głównym celem wydarzenia jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy będą mogli m.in. skorzystać z porad ekspertów, uzyskać informacje na temat wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami czy zintegrować się z biorącymi udział.

27 września 2022 r., godz. 10:00–14:00

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

ul. Dolna 41, 98-220 Zduńska Wola (wjazd od ul. Piwnej)

PROGRAM

10:00–10:15 Rozpoczęcie wydarzenia

10:15–10:25 „Niezdolność do pracy a niepełnosprawność” – wykład ZUS

10:25–11:10 „Możliwości, oczekiwania i szanse w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością” – panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i przedstawicieli instytucji zajmujących się działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnością (Moderator: Marcel Jarosławski – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zduńska Wola, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)

11:10–11:20 Występ artystyczny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tkalnia” w Zduńskiej Woli

11:20–11:30 Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Region Łódzki – prezentacja działań

11:30–13:55 Spotkanie integrujące, catering kawowy

13:55–14:00 Zakończenie wydarzenia

Zachęcamy do skorzystania ze stoisk i porad ekspertów: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli, Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddział Łódzki, Urzędu Skarbowego w Zduńskiej Woli, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tkalnia”, Stowarzyszenia „Amazonka”, Stowarzyszenia „Teraz Ja”, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Miejsko-Powiatowego w Zduńskiej Woli, SPZPOZ w Zduńskiej Woli – pomiaru ciśnienia oraz badania poziomu cukru.